Etapa 4 – Podél Baťova kanálu a Moravy

Na čtvrté etapě naší cesty nás povedou převážně komfortní cyklostezky na březích řeky Moravy. Nejprve projedeme obcí Kvasice se zámkem, který je veřejnosti nepřístupný, poté již nás čeká průmyslové centrum Otrokovice. Zde se nám nabízí možnost prodloužit si výlet a vyrazit do krajské metropole, kterou je baťovský Zlín.

Z Otrokovic pokračujeme podél řeky Moravy do Napajedel. Městu dominuje barokní zámek s rozsáhlým zámeckým parkem. Na naší další cestě budeme míjet řadu starých říčních ramen a především sledovat unikátní technickou památku - Baťův kanál. Na kanálu je provozována pravidelná lodní doprava včetně vyhlídkových plaveb. Výletní lodě zpravidla přepravují také jízdní kola.

Přijíždíme do Uherského Hradiště, které je srdcem Slovácka, ale také jedním z nejcyklističtějších měst u nás. Samotné město i jeho okolí je velmi atraktivní a přímo vybízí k výletu. Vydat se můžeme na nejslavnější poutní místo Velehrad, za památkami Velké Moravy - do archeoskanzenu Modrá u Velehradu či na hrad Buchlov. Město Uherského Hradiště či sousední Staré Město je ideálním místem k noclehu.

ČD Bike 

Doporučené nástupní místo na Moravskou stezku: Žst. Hulín (trať č. 330 Přerov - Břeclav).

Z Hulína pojedete jen 6 km po cyklotrase č.5033 do Kroměříže, odkud začíná "cyklistická dálnice" až do Vnorov. V případě únavy můžete kdykoliv dojet k nejbližší železniční zastávce, neboť trať č. 330 Přerov - Břeclav kopíruje Moravskou stezku.

 » Vyhledat spojení

Zajímavá místa:

Slovácko

 

« předchozí etapa | další etapa »Fotogalerie:


Stezka vhodná pro senioryKomfortní cyklostezka mezi Kroměříží a KvasicemiKvasice - informační tabuleNapajedla u cyklostezkyCyklostezky podél Baťova kanáluCyklostezky podél Baťova kanáluUherské Hradiště


Fotogalerie:


Stezka vhodná pro senioryKomfortní cyklostezka mezi Kroměříží a KvasicemiKvasice - informační tabuleNapajedla u cyklostezkyCyklostezky podél Baťova kanáluCyklostezky podél Baťova kanáluUherské Hradiště

Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS