Popis trasy

Moravská stezka je cyklistická trasa, která spojuje Jeseníky s jižní Moravou. Cyklotrasa začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků. Od Hanušovic sleduje tok řeky Moravy, prochází lužními lesy Litovelského Pomoraví a přichází do hanácké metropole Olomouce. Dále je vedena přes Hanácké Athény - město Kroměříž a podél Baťova kanálu až do vinařské oblasti jižní Moravy.

Zveme vás na několikadenní putování po Moravské stezce. Výlet je rozdělen do sedmi etap, které jsou svou náročností vhodné i pro rodiny s dětmi. Váš výlet doporučujeme zpestřit odbočkami na turisticky atraktivní místa v okolí stezky, jako jsou hrady, zámky, zoologické zahrady či technické památky. V těsné blízkosti Moravské stezky se nachází celá řada kvalitních ubytovacích a stravovacích zařízení, která rozhodně stojí za návštěvu!


Etapa 1  Krajinou Jeseníků
Etapa 2  Litovelským Pomoravím
Etapa 3  Do hanáckých Athén
Etapa 4 – Podél Baťova kanálu a Moravy
Etapa 5  Uherské Hradiště - Hodonín
Etapa 6  Hodonín - Břeclav
Etapa 7  Lednicko-valtický areál
Doporučujeme - cyklostezka BečvaFotogalerie:
Fotogalerie:


Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS