Etapa 5 – Uherské Hradiště - Hodonín

Z Uherského Hradiště se vydáme do Kunovic, kde můžeme navštívit Letecké muzeum. Naše cesta se bude ubírat kolem železniční trati do Ostrožské Nové Vsi, projíždět budeme areálem místních sirnatých lázní. Dominantou Uherského Ostrohu je renesanční zámek s arkádovým nádvořím. Zámek nabízí prohlídkovou trasu s výstupem na věž, dále je možné si prohlédnout galerii či sestoupit do podzemí zámku - do expozice Křišťálová jeskyně. V zámku sídlí také městský úřad, knihovna a informační centrum. Další průjezdním bodem na naší trase bude město Veselí nad Moravou. Nejzajímavějším objektem ve městě je hvězdárna, která má otevřeno denně. Je zde rovněž přístaviště Baťova kanálu a městské muzeum. Naopak zdejší zámek chátrá a není veřejnosti přístupný.

Za delší zastávku stojí město Strážnice, které nabízí celou řadu zajímavostí. Ozdobou města je zámek (původně vodní hrad založený ve 13. století) s rozsáhlým parkem. Opomenout rozhodně nelze strážnický skanzen - muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Expozice seznamují návštěvníka se způsobem života v horských i nížinných oblastech Slovácka. Další pamětihodností města je Průžkův mlýn - expozice mlynářství. Ve městě se zachovaly také městské brány ze 2. pol. 16. století. Zchladit a občerstvit se můžete v některém z vinných sklípků v okolních vesnicích. Na Strážnicku můžete strávit noc anebo se přesunout do "města ropy", Hodonína.

Hodonín je průmyslovým městem, sídlem ropného průmyslu. Více o dobývání ropy na Moravě je možné se dozvědět v Muzeu naftového dobývání a geologie. Hodonín je však také rodným městem prvního československého prezidenta - a právem je mu věnována celá expozice v městském Masarykově muzeu, které sídlí v budově zámku. V Hodoníně nalezneme také zoologickou zahradu, která se může pochlubit například chovem vzácného tygra ussurijského.

ČD Bike 

Doporučené nástupní místo na Moravskou stezku: Žst. Staré Město u Uherského Hradiště (trať č. 330 Přerov - Břeclav).

V případě únavy můžete kdykoliv dojet k nejbližší železniční zastávce, neboť trať č. 343 Kunovice - Veselí nad Moravou kopíruje Moravskou stezku.

 » Vyhledat spojení

 

Zajímavá místa:

 

Důležité upozornění !!!

Vzhledem k tomu, že úsek Strážnice - Rohatec je achylovou patou Moravské stezky, kdy vyznačený úsek cykotrasy č.47 vede po hodně špatné cestě a při dešti téměř nesjízdné, nabízíme vám dvě varianty, jak se vyhnout tomuto nepříjemnému úseku.

Varianta 1. – přes Petrov a Slovensko do Hodonína.

Varianta 2. – přes Bzenec přívoz, žst. a dále krásnými borovými lesy do Rohatce a dále do Hodonína (cca 500 m budete ale muset jet po silnici I. třídy)

 

« předchozí etapa | další etapa »Fotogalerie:


Kunovice - muzeum letadelOstrožská Nová Ves - přírodní koupáníNa cyklostezceOdpočívka u Veselí nad MoravouVnorovy - práce s mapou: Jsou tři varianty dalšího putováníMezinárodní folklorní festival Strážnice, zdroj: CzechTourismMezinárodní folklorní festival Strážnice, zdroj: CzechTourism


Fotogalerie:


Kunovice - muzeum letadelOstrožská Nová Ves - přírodní koupáníNa cyklostezceOdpočívka u Veselí nad MoravouVnorovy - práce s mapou: Jsou tři varianty dalšího putováníMezinárodní folklorní festival Strážnice, zdroj: CzechTourismMezinárodní folklorní festival Strážnice, zdroj: CzechTourism

Provozovatelem webu je Moravská stezka z.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje.

   

Projekt byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Tento projekt je realizován za přispění finančních prostředků Olomouckého kraje a Zlínského kraje.

mapa webu Webdesign STUDIO VIRTUALIS